» 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 

 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 

 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 

 » 
 » 
 » 
 » 
 » 

 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 

 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 

 » 
 » 
 » 
 » 

Liczba wizyt: 8396484
(1263 dzisiaj)




 



W bazie znajduje się 784 artykułów.

Rekord pobity (16.3.2012)

 

Rekord pobity! Jak co rok, podczas obchodów Dnia Liczby Pi, odbył się konkurs na zapamiętywanie cyfrrozwinięcia dziesiętnego tej właśnie stałej matematycznej. Nigdy jednak nie był on jeszcze tak emocjonujący! Po wyniku Michała Pieczarki z III B (222 cyfry) oraz Izabeli Dyrlagi z IID (301 cyfr) Łukasz Dunat z IF "wyśpiewał" 435 cyfr deklasując rywali i przyczyniając się do zwycięstwa swojej klasy w klasyfikacji ogólnej! "Record breaker" nie zdradził swojego sposobu na sukces, jednak zapowiedział, że w przyszłym roku również wystartuje i postara się o jeszcze lepszy rezultat! Trzymamy za słowo oraz życzymy powodzenia :) 

» więcej

Szkolne obchody Dnia Liczby Pi (16.3.2012)

Dnia 13 marca 2012 roku w naszej szkole odbył się pełen humoru i wrażeń Dzień Liczby Pi. Uczniowie wykazali się kreatywnością oraz wiedzą w zakresie nie tylko matematyki ale i historii przedmiotu. Klasy rywalizowały ze sobą w pięciu konkurencjach, z których każda budziła wielkie emocje.

Kliknij 'więcej' aby przeczytać całość...

» więcej

FAJN FOTO FEST (15.3.2012)

Zapraszamy do udziału w polsko-czeskim konkursie fotograficznym dla uczniów. Szczegóły tutaj.

» więcej

Dzień liczby Pi (14.3.2012)

Zobacz fotoreportaż

» więcej

Korekta planu lekcji! (12.3.2012)

Od poniedziałku 19 marca 2012 do 30 kwietnia 2012 będzie obowiązywał plan lekcji zamieszczony w menu Nowy plan lekcji.

» więcej

Konkurs historyczny (9.3.2012)

 

Uczniowie Kacper Bugajczyk (1f) oraz Małgorzata Stopka (2f) zakwalifikowali się do drugiego, wojewódzkiego etapu konkursu historycznego organizowanego przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach: „Wypędzenia, wywózki, martyrologia i zwycięstwa Polaków” o tytule na rok szkolny 2011/2012: „Kształtowanie się Polski niepodległej, wielkie zwycięstwa i osiągnięcia Polaków". Zmagania etapu wojewódzkiego odbęda się we wtorek 13 marca b.r. w Katowicach. Życzymy powodzenia!

 

» więcej

Targi Edukacyjne 2012 (9.3.2012)

7-8 marca odbyła się XIV Giełda Edukacyjna, podczas której gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z ofertą naszej szkoły. Zobacz fotoreportaż.

» więcej

Szkoła na nocną zmianę (8.3.2012)

 

W nocy z 6 na 7 marca w Szkolnym Obserwatorium Astronomicznym odbyły się kolejne całonocne obserwacje nieba prowadzone przez Koło Astronomiczne Copernicus. Równolegle w pracowni fizycznej trwała projekcja ciekawych filmów. Udało się zrobić bardzo dobre zdjęcia.
Więcej na stronie koła astronomicznego

 

 

» więcej

II miejsce Tomasza Mojżeszka (3.3.2012)

Tomasz Mojżeszek z kl. IIj (mat-chem-inf) zajął II miejsce w I Wojewódzkim Młodzieżowym Seminarium Astronomiczno–Astronautycznym im. Prof. Roberta Głębockiego! 1 marca 2012r. odbyło się w Częstochowie XXVIII Wojewódzkie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczno – Astronautyczne. Spośród ponad 20 prac - referatów z dziedziny astronomii i astronautyki komisja wybrała najlepsze i zaprosiła finalistów do ich wygłoszenia. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 9 uczniów szkół średnich z woj. śląskiego, a wśród nich Tomasz Mojżeszek, uczeń klasy IIj, który pod opieką P. prof. Zofii Pajestki-Jurasz i dzięki badaniom w  naszym Szkolnym Obserwatorium Astronomicznym przygotowywał pracę "Fotograficzne obserwacje Słońca za pomocą filtrów: wodorowego i wapniowego". Prezentacje uczniów polegały na 15 minutowych wystąpieniach, następnie referujący odpowiadali na pytania publiczności oraz jury. Tomek Mojżeszek w kwietniu weźmie udział w finale XXVIII Ogólnopolskiego Seminarium Astronomiczno – Astronautycznego w Grudziądzu. Gratulujemy!
» więcej

Sukces w wielkim stylu (3.3.2012)

Anna Worek z kl. IIa przeszła do finału Olimpiady Literatury i Języka Polskiego! Uczennica przygotowująca się pod kierunkiem P. prof. Haliny Słowik-Tyc, zakwalifikowała się do finału XLII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Gratulujemy Ani! Życzymy sukcesu w zawodach ogólnopolskich w kwietniu!

 

Ania zajęła w Katowicach III miejsce (wśród 39 uczestników eliminacji ustnych). Znalazła się więc wśród najlepszych w Polsce, którzy będą w Warszawie ubiegać się o tytuł laureata. Jako finalistka jest zwolniona z matury z języka polskiego, co jest równoznaczne z uzyskaniem wyniku 100% (zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym). W eliminacjach pisemnych i ustnych uzyskała łącznie 114,5 na 130 możliwych i zajęła III miejsce w eliminacjach okręgowych, tracąc zaledwie 3,5 pkt. do najlepszej. Przypomnijmy, że za pracę z etapu szkolnego uzyskała maksymalną liczbępunktów.Wspaniały sukces!

 

» więcej

Młodzieżowe Centrum Dziennikarstwa AKACJA zaprasza! (2.3.2012)

Dzisiaj (2 marca) o 17.00 w sali audiowizualnej Starego Zamku w Żywcu odbędzie się podsumowanie projektu Młodzieżowego Centrum Dziennikarstwa AKACJA. Przedsięwzięcie zorganizowała młodzież z Żywiecczyzny, głównie z naszego liceum, w ramach programu 'Młodzież w działaniu'. Zapraszamy!

?

» więcej

Klasy I: rok szkolny lub 3 miesiące w szkole za granicą (2.3.2012)

 

W czwartek 23.02.2012r. odbyło się spotkanie informacyjne dla klas I z przedstawicielami programu AFS Intercultural Programs - opiekunkami programu i jego uczestnikami: 3 uczennicami z Niemiec, 1 z Turcji oraz z wolontariuszem zTurcji.1. Dowiedz się więcej! Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany wyjazdem lub goszczeniem u siebie ucznia z innego kraju, PRZYJDŹ NA II SPOTKANIE w dniu 20 marca (wtorek) o godzinie 13.30 w sali nr 24. Spotkanie prowadzi p. Magda Porębska UWAGA! Najpierw do dnia 15 marca (czwartek) zapisz się w sekretariacie na listę osób chętnych na to kolejne spotkanie! 2. Najświeższe propozycje: Są jeszcze wolne miejsca na wyjazdy za granicę do szkoły i do rodziny w ramach programu AFS wymiana kulturowa. Są to miejsca w następujących krajach: Dominikana (3 miesiące), Bośnia (3 miesiące), Włochy (2 miejsca: 3 miesiące i rok). Zachęcamy uczniów do skorzystania z tej możliwości wyjazdu za granicę w celu nauki języków, poznania innego kraju i kultury, nawiązania międzynarodowych kontaktów i zdobycia dobrych i ciekawych doświadczeń. Kontakt i szczegółowe informacje: Magdalena Porębska, tel. 12-2806287, kom. 600-088-335, e-mail: fundacja@fund.pl Zachęcamy zainteresowanych.

 

» więcej

Maturzyści: roczny wolontariat w Anglii - praca na rzecz społeczności romskiej (2.3.2012)

 

Projekt to praca na rzecz społeczności romskiej (Roma Support Group). Celem tej organizacji jest polepszenie jakości życia Romów, pomoc w dotarciu doinformacji o pomocy, która im się należy, oraz promocja dorobku tej kulturyjako części dziedzictwa kultury światowej. Organizacja stara się zwrócićuwagę na dyskryminacje i problemy, z jakim boryka się społeczność romska wróżnych krajach Europy. By przezwyciężyć stereotypy wobec Romów oraz ich izolację, prowadzi projekty mające na celu zbudowanie trwałych więzi pomiędzy członkami tej społeczności a osobami spoza niej. Projekt polecamy osobom zainteresowanym tematyką społeczną, kulturową, które myślą opodjęciu studiów na kierunkach typu: socjologia, kulturoznawstwo, resocjalizacja. Czas trwania wolontariatu: 1 września 2012- 31 sierpnia 2013. Wolontariusz nie jest etatowym pracownikiem, jego zadaniem jest pomoc pracownikom w codziennych obowiązkach. Wolontariusz nie ponosi kosztów podróży i pobytu w Anglii, jestubezpieczony, otrzymuje miesięczne kieszonkowe na własne wydatki, ma zapewnione szkolenia wprowadzające w temat wolontariatu oraz pracę wprojekcie. Warunkiem wyjazdu jest pełnoletniość, ukończona szkoła średnia, dobra znajomość języka angielskiego, zainteresowanie tematyką projektu. Projekty realizowane są w ramach działalności organizacji niemieckiej Aktion Suehnezeichen Friedensdienste, która jest w Polsce reprezentowana przez Stowarzyszenie ASF w Polsce (http://www.asf.org.pl/ ). Osoba kontaktowa: Dorota Starowicz, tel. 12-2806287, e-mail: dorota.starowicz@fund.pl Zachęcamy zainteresowanych.

 

» więcej

Maturzyści: roczny wolontariat w Anglii - praca z osobami niepełnosprawnymi (2.3.2012)

 

Wolontariat może być bardzo dobrym i ciekawym doświadczeniem dla osób, które zamierzają podjąć studia na kierunku: pedagogika, psychologia, medycyna. Projekt L'Arche Lambeth (Arka). Wolontariusz w tym projekcie pracuje z osobami niepełnosprawnymi. Naczelną zasadą „Arki” jest równość wszystkich jej członków – nie ma w niej pracowników i podopiecznych, wszyscy są tak samo odpowiedzialni za funkcjonowanie społeczności: wspólne są zakupy, gotowanie, sprzątanie. Odnośnie tych wszystkich zajęć – decyzję podejmuje się także wspólnie. Istotną częścią życia w „Arce” jest praca. Wspólnoty starają się zachęcić do niej wszystkich, niezależnie od trudności w nauce – do zadań wolontariusza należeć będzie między innymi pomoc w tej pracy. Niektóre z placówek mają swoje własne warsztaty. Wyprodukowane w nich rzeczy są sprzedawane, a dochód z nich przeznaczany na życie wspólnoty. Zobacz więcej: Adres internetowy 'Arki': http://www.larche.org.uk/ Czas trwania wolontariatu: 1 września 2012- 31 sierpnia 2013. Wolontariusz nie jest etatowym pracownikiem, jego zadaniem jest pomoc pracownikom w codziennych obowiązkach. Wolontariusz nie ponosi kosztów podróży i pobytu w Anglii, jest ubezpieczony, otrzymuje miesięczne kieszonkowe na własne wydatki, ma zapewnione szkolenia wprowadzające w temat wolontariatu oraz pracę w projekcie. Warunkiem wyjazdu jest pełnoletniość, ukończona szkoła średnia, dobra znajomość języka angielskiego, zainteresowanie tematyką projektu. Projekty realizowane są w ramach działalności organizacji niemieckiej Aktion Suehnezeichen Friedensdienste, która jest w Polsce reprezentowana przez Stowarzyszenie ASF w Polsce (http://www.asf.org.pl/ ). Osoba kontaktowa: Dorota Starowicz, tel. 12-2806287, e-mail: dorota.starowicz@fund.pl
Zachęcamy zainteresowanych!

 

» więcej

Sukces na Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego (1.3.2012)

 

Aż 3 osoby zakwalifikowały się do eliminacji ustnych XLII OLiJP w Katowicach uzyskując wyniki z testu gramatycznego powyżej 95%, a z prac pisemnych prawie 90%.
Gratulujemy:
Paulinie Bąk z kl. IIId (opiekun mgr Lucyna Majdak)
Annie Worek z kl. IIa (opiekun mgr Halina Słowik-Tyc)
Małgorzacie Gaj z kl. Ia (opiekun mgr Renata Sowa)
Dodajmy, że spośród szkół powiatu Żywieckiego do udzału w OLiJP zakwalifikowały się wyłącznie uczennice I LO im. M. Kopernika w Żywcu.
» więcej


 
wtorek
1
grudnia
2015


Imieniny obchodzą:
Natalia, Blanka, Eligiusz

Do wakacji pozostało 209 dni.





W jakiej rozdzielczości pracujesz?
800x600
1024x768
1280x1024
1600x1200
jeszcze innej ;)



zobacz wyniki...


I Liceum Ogólnokształcące
im. M. Kopernika
w Żywcu

ul. Słowackiego 2
tel. (033) 861-21-13
e-mail:
biuro@lo-zywiec.pl



.:: Starsze wiadomości ::.

Copyright © by Mateusz Kucharczyk 2001-2015
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy