»

Liczba wizyt: 8396469
(1248 dzisiaj)

Jubileusz 110-lecia Liceum

Zauważyliście zapewne widniejący na elewacji budynku liceum baner z napisem JUBILEUSZ 110-LECIA SZKOŁY. Mamy już tyle lat… . Idziemy z duchem czasu. Szkoła z tradycją wciąż stara się być nowoczesna. Zapraszamy całą społeczność liceum do wspólnego świętowania tej rocznicy (do końca bieżącego roku szkolnego i w I półroczu następnego roku).

Co zamierzamy zrobić w roku Jubileuszu? - Już niebawem rozpoczniemy publikowanie odcinkowego cyklu newsów pod wspólnym tytułem „Historia Szkoły – bogata, ciekawa, mało znana…”. Każdy odcinek rozpoczynać będą słowa „Czy wiesz, że…” . Przedstawimy w nim ciekawostki o szkole, nieznane dotąd epizody z jej dziejów. Dowiecie się na przykład, gdzie w budynku była zlokalizowana winda i kiedy działała, dlaczego niektóre uczennice na początku minionego wieku nazywano prywatystkami, co kryje archiwum szkoły, a w nim zachowane prawie kompletne dokumenty uczniów z okresu od 1904 do 1939 roku, co umieścili Wasi rówieśnicy 10 lat temu (w Jubileusz 100-lecia) w Kapsule Czasu, wmurowanej w ścianę w auli… . Poznacie wiele, wiele innych faktów.

Na końcu cyklu będziecie mogli wziąć udział w Konkursie znajomości historii i tradycji szkoły (Uwaga! Przewidziano cenne nagrody! Warto spróbować sił!). Dalsze szczegóły na ten temat już wkrótce… .

- Tak zebrany materiał złoży się na publikację obszernej „Gazety Jubileuszowej 110-lecia Szkoły” (wyd. grudzień 2014), w której znajdziecie też opis ważnych działań liceum w ostatnim dziesięcioleciu, a jest ich niemało! Gazeta wpisze się w ten sposób w tradycję wydawnictw rocznicowych szkoły.

- Naszym zamiarem jest, abyście w tym specjalnym roku mieli okazję zaprezentowania talentów, jakie posiadacie, a których nie macie okazji pokazać podczas lekcji. Mieli je Wasi poprzednicy w tej szkole, macie je i Wy. Grasz na jakimś instrumencie? Jesteś członkiem zespołu muzycznego? Śpiewasz? Malujesz obrazy? Piszesz teksty literackie? Robisz fotografie? Kręcisz filmy? Masz jakiś inny talent artystyczny? Świetnie! Podziel się tym z nami w czasie Jubileuszowych Dni Twórczości Uczniowskiej. Jak? Gdzie? Kiedy? – o tym będzie w niedługim czasie informował Samorząd Uczniowski.

- Nie zabraknie też spotkań młodzieży z wybitnymi absolwentami, teraz sławnymi w Polsce i za granicą, ludźmi nauki, kultury i sportu. Na przykład spotkanie z Wami obiecał światowej sławy szybownik, Sebastian Kawa… .

- Podsumowaniem tych i wielu innych działań będzie uroczystość szkolna w grudniu 2014 roku.

grudnia

Imieniny obchodzą:
Natalia, Blanka, Eligiusz

Do wakacji pozostało 209 dni.

W jakiej rozdzielczości pracujesz?
jeszcze innej ;)

zobacz wyniki...

im. M. Kopernika
w Żywcu

ul. Słowackiego 2
tel. (033) 861-21-13
biuro@lo-zywiec.pl

.:: Starsze wiadomości ::.