» 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 

 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 

 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 

 » 
 » 
 » 
 » 
 » 

 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 

 » 
 » 
 » 
 » 
 » 
 » 

 » 
 » 
 » 
 » 

Liczba wizyt: 8396469
(1248 dzisiaj)
 

Jubileusz 110-lecia Liceum

Zauważyliście zapewne widniejący na elewacji budynku liceum baner z napisem JUBILEUSZ 110-LECIA SZKOŁY. Mamy już tyle lat… . Idziemy z duchem czasu. Szkoła z tradycją wciąż stara się być nowoczesna. Zapraszamy całą społeczność liceum do wspólnego świętowania tej rocznicy (do końca bieżącego roku szkolnego i w I półroczu następnego roku).
 
Co zamierzamy zrobić w roku Jubileuszu? - Już niebawem rozpoczniemy publikowanie odcinkowego cyklu newsów pod wspólnym tytułem „Historia Szkoły – bogata, ciekawa, mało znana…”. Każdy odcinek rozpoczynać będą słowa „Czy wiesz, że…” . Przedstawimy w nim ciekawostki o szkole, nieznane dotąd epizody z jej dziejów. Dowiecie się na przykład, gdzie w budynku była zlokalizowana winda i kiedy działała, dlaczego niektóre uczennice na początku minionego wieku nazywano prywatystkami, co kryje archiwum szkoły, a w nim zachowane prawie kompletne dokumenty uczniów z okresu od 1904 do 1939 roku, co umieścili Wasi rówieśnicy 10 lat temu (w Jubileusz 100-lecia) w Kapsule Czasu, wmurowanej w ścianę w auli… . Poznacie wiele, wiele innych faktów.
 
Na końcu cyklu będziecie mogli wziąć udział w Konkursie znajomości historii i tradycji szkoły (Uwaga! Przewidziano cenne nagrody! Warto spróbować sił!). Dalsze szczegóły na ten temat już wkrótce… .
 
- Tak zebrany materiał złoży się na publikację obszernej „Gazety Jubileuszowej 110-lecia Szkoły” (wyd. grudzień 2014), w której znajdziecie też opis ważnych działań liceum w ostatnim dziesięcioleciu, a jest ich niemało! Gazeta wpisze się w ten sposób w tradycję wydawnictw rocznicowych szkoły.
 
- Naszym zamiarem jest, abyście w tym specjalnym roku mieli okazję zaprezentowania talentów, jakie posiadacie, a których nie macie okazji pokazać podczas lekcji. Mieli je Wasi poprzednicy w tej szkole, macie je i Wy. Grasz na jakimś instrumencie? Jesteś członkiem zespołu muzycznego? Śpiewasz? Malujesz obrazy? Piszesz teksty literackie? Robisz fotografie? Kręcisz filmy? Masz jakiś inny talent artystyczny? Świetnie! Podziel się tym z nami w czasie Jubileuszowych Dni Twórczości Uczniowskiej. Jak? Gdzie? Kiedy? – o tym będzie w niedługim czasie informował Samorząd Uczniowski.
 
- Nie zabraknie też spotkań młodzieży z wybitnymi absolwentami, teraz sławnymi w Polsce i za granicą, ludźmi nauki, kultury i sportu. Na przykład spotkanie z Wami obiecał światowej sławy szybownik, Sebastian Kawa… .
 
- Podsumowaniem tych i wielu innych działań będzie uroczystość szkolna w grudniu 2014 roku.
 
Dyrekcja szkoły

 

 

 
wtorek
1
grudnia
2015


Imieniny obchodzą:
Natalia, Blanka, Eligiusz

Do wakacji pozostało 209 dni.

W jakiej rozdzielczości pracujesz?
800x600
1024x768
1280x1024
1600x1200
jeszcze innej ;)zobacz wyniki...


I Liceum Ogólnokształcące
im. M. Kopernika
w Żywcu

ul. Słowackiego 2
tel. (033) 861-21-13
e-mail:
biuro@lo-zywiec.pl.:: Starsze wiadomości ::.

Copyright © by Mateusz Kucharczyk 2001-2015
Strona wygenerowana w 0.01 sekundy