Menu Informacje dla kandydatów do LO Darmowe liczniki - www.activstats.pl

ul. Słowackiego 2, tel. 861-21-13

e-mail: biuro@lo-zywiec.pl

www.lo-zywiec.pl

Dyrekcja Szkoły zaprasza absolwentów gimnazjów do:

1. Liceum Ogólnokształcącego - w którym nauka trwa 3 lata, proponujemy Wam klasy z rozszerzonym programem nauczania następujących przedmiotów:
  1. Liceum Ogólnokształcące (dla dorosłych): nauka trwa 3 lata (szkoła wieczorowa) na podbudowie zasadniczej szkoły zawodowej

Zapisy do klasy I na rok szkolny 2002/2003 od 15 marca 2002 r.

Dokumenty należy składać w sekretariacie szkoły
w godz. 8.00-14.30.

Należy złożyć:

INFORMACJE: w sekretariacie szkoły, telefonicznie,
lub w Internecie: www.lo-zywiec.pl

Zasady przyjmowania kandydatów na rok szkolny 2002/2003

O przyjęciu kandydata - absolwenta gimnazjum będzie decydowała suma punktów uzyskanych:

- klasa matematyczno-informatyczna: z j. polskiego, matematyki, fizyki, informatyki

- klasa matematyczno-fizyczna: z j. polskiego, matematyki, fizyki, chemii

- klasa biologiczno-chemiczna: z j. polskiego, matematyki, biologii, chemii

- klasa humanistyczna: z j. polskiego, matematyki, historii, sztuki

- klasa klasyczna: z j. polskiego, matematyki, historii, j. obcego

- klasa językowa: z j. polskiego, matematyki, j. obcego, geografii

- klasa ogólna: z j. polskiego, matematyki, j. obcego, WOS

według następującej skali:

stopień celujący 15 punktów
stopień bardzo dobry 10 punktów
stopień dobry 5 punktów
stopień dostateczny 1 punkt

W przypadku równej ilości punktów pierwszeństwo w przyjęciu mają sieroty i wychowankowie Domów Dziecka, dzieci z rodzin zastępczych oraz dzieci pracowników oświaty.

Podczas postępowania kwalifikacyjnego brane są pod uwagę zapisy orzeczenia poradni psychologiczno-pedagogicznej dotyczącej kandydata.

Laureaci konkursów o zasięgu wojewódzkim i ponadwojewódzkim, których program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu przyjmowani są bez postępowania kwalifikacyjnego.

Termin składania pełnej dokumentacji przez kandydatów do 14 czerwca 2002 r.

Ogłoszenie listy przyjętych 24-26 czerwca 2002 r.

KLASY

HISTORIA SZKOŁY

Liceum Ogólnokształcące to pierwsza i najstarsza na terenie Żywca szkoła o wieloletniej historii.

"Dnia 7 stycznia 1902 roku sławetni rajcowie królewskiego, wolnego miasta Żywca powzięli uchwałę: że Rada Miejska uznaje konieczność utworzenia w mieście Żywcu szkoły realnej."

Starania miasta wsparte zostały przez Radę powiatową w Żywcu i postanowieniem cesarskim zezwolono na założenie państwowej szkoły realnej w roku 1904/1905.

W roku 1911 szkołę przeniesiono do nowego budynku mieszczącego się przy ulicy Słowackiego 2, gdzie funkcjonuje do chwili obecnej.

Prawie 100 lat - to kilkadziesiąt tysięcy dni mozolnej pracy nad przygotowaniem do życia czterech już pokoleń mieszkańców naszej Żywiecczyzny.

Zmieniali się w ciągu tych lat dyrektorzy, skład grona pedagogicznego, zmieniała się także nazwa szkoły: Wyższa Szkoła Realna, Gimnazjum, natomiast od 1961 roku - Liceum Ogólnokształcące. Ale ciągle szkoła pełniła rolę wychowawczą oraz promieniowała jako swoiste centrum oświaty i kultury, dążąc jednocześnie do wychowania człowieka - humanisty o wysokim poziomie etycznym i umysłowym, o czym świadczą jej wybitni wychowankowie.

Patronem szkoły jest wielki Polak, uczony, astronom Mikołaj Kopernik.

Jednak Liceum Ogólnokształcące w Żywcu to nie tylko przeszłość. Szkoła tętni życiem.

Aktualnie w 27 odddziałach zorganizowanych na 3 poziomach nauczania (klasy 2-4) uczy się 925 uczniów. Głównym zadaniem szkoły jest stworzenie warunków rozwoju osobowości wychowanków oraz udzielenie pomocy młodym ludziom w rozpoznawaniu, a następnie rozwijaniu swoich potrzeb i możliwości. W naszej szkole uczą wykwalifikowani nauczyciele, dysponujący fachową wiedzą merytoryczną i umiejętnościami pedagogicznymi. Posiadamy bogatą bazę dydaktyczną. Dysponujemy trzema pracowniami komputerowymi połączonymi w sieć lokalną, wyposażonymi w wysokiej klasy sprzęt - m.in. 15-stanowiskową pracownię otrzymaną we wrześniu 2001r. z MEN, wszystkie 42 komputery mają stały dostęp do sieci Internet, skomputeryzowaną bibliotekę, dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe: biologiczną, chemiczną, historyczną, geograficzną, j. obcych, polonistyczną, PO, WF - 2 sale gimnastyczne, siłownia. Prowadzimy wymianę młodzieży z Riom (Francja) oraz Unterhaching (Niemcy). W szkole odbywają się również zajęcia pozalekcyjne, działają koła: informatyczne, matematyczne, chemiczne, teatralne, recytatorskie, polonistyczne, SKS, PCK, PTTK, tańca nowoczesnego. Na terenie szkoły aktywnie działa Samorząd Uczniowski.

Liceum zajmuje 117 miejsce w Polsce, 15 w woj. śląskim, 3 w b. woj. bielskim
(Ranking Rzeczpospolitej 2002)